Посветен на Международната година на светлината и  светлинните технологии 2015

 

В конкурса за есе участваха 32 автора от 21 населени места в България.

Комисията определи следното класиране:

Възрастова група  14-16 години:

1 награда – Владислав Тончев,СОУ Васил Воденичарски”с.Хайредин обл.Враца

2 награда - Теодора Кирова, СОУ „Георги Измирлиев”гр.Горна Оряховица

3 награда– Сузана Христова,ОУ Св.Св.Кирил и Методий” гр.Стралджа обл.Ямбол

Поощрителна награда:

1.Добромир Зафиров–ЕГ”Д-р Иван Богоров”гр.Димитровград

2. Мариела Тропчева – ОУ”П.Р.Славейков” гр.Ямбол

 

Възрастова група 17-19 години:

1 награда –Ивон Пенова –Американски колеж „Аркус” гр.Велико Търново

2 награда –Иван Ружин – ПГИТ „Проф.Асен Златаров” с.Беласица

3 награда – Теодора Христова – Проф.гимназия по транспорт и транспортен менижмънт,  гр.Казанлък

Поощрителна награда:

1. Борислав  Вълов –ПМГ”Св.Климент Охридски”,гр.Монтана

2. Диляна Тончева – СОУ”Георги Измирлиев” гр.Горан Оряховица

 

В конкурса за рисунка  участваха 751 автора от 47 населени места в България.

Комисията определи следното класиране:

Възрастова група  6 - 8 години:

1 награда - Калоян Хаджистойчев –гр.Сливен, ОДЗ „Елица”

2 награда – Иво Мартинов –гр.Севлиево, ОДЗ „Слънце”

3 награда –Даная Желева –гр.Добрич ОМЦ „Захари Стоянов”

Поощрителна награда:

 1. Любомир Петров – гр.Пловдив , ЦДГ”Мирослава”

2. Василена Банялиева –гр.Първомай, ОМЧ „Св.Св.Кирил и Методий”

 

Възрастова група 9 -11 години:

1 награда – Виржиния Петрова-гр.Попово ШИИ „Арт Попово”

2 награда – Габриела Йорданова –гр.Елхово ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”

3 награда –Габриела Будинова –гр.Перник, НЧ”Миньор-2005”

Поощрителна награда:

1. Иван Драганов-гр.Тетевен, НУ „Хаджи Генчо”

2. Иван Танев –гр.Костенец, НЧ”Прогрес”-Школа „Изящно изкуство”

 

Възрастова група 12 -14 години:

1 награда – Елена Милева – Добрич ОМЦ „Захари Стоянов”

2 награда –Иван Христов – гр.Летница, СОУ „Бачо Киро”

3 награда- Мира Бонева – гр.Първомай, ОНЧ”Св.Св.Кирил и Методий”

Поощрителна награда:

1. Ивет Теохарова – гр.Ямбол, ОУ „П.Р.Славейков”

2. Цветелина Александрова- гр.Лом, ОУ „Константин Фотинов”

3. Иван Яниславов – гр.Севлиево, ШИИ при НЧ „Развитие”-1870

Официалното връчване на наградите и откриване на изложбата с номинираните рисунки  ще бъде на 11 юни 2015 г. от 16,00 часа в Дом на техниката „Джон Атанасов” Ямбол. Изложбата може да бъде разгледана до 19 юни 2015г.

Авторите на  всички есета ще получат екземпляр от сборника при заявка  на тел.046 66 42 16

Връщането на рисунките става по заявка на тел.046 66 42 16 .

Организаторите благодарят на всички за активността  и проявеното творчество!

Към новините